U17 CLJ ,,W każdym meczu zagramy o zwycięstwo'' - startują rozgrywki Ligi Centralnej

Już w najbliższy weekend wystartują rozgrywki Centralnej ligi Juniorów, a to oznacza, że drużyna trenera Pawła Drapały wraca do rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim.

Nasz zespół swój pierwszy mecz rozegra w niedzielę, a jego przeciwnikiem będzie Śląsk Wrocław. Spotkanie odbędzie się w Kobierzycach o godzinie 14.00.

Jak ocenia czas przygotowań szkoleniowiec Niebieskich? O tym poniżej. 

Trener Paweł Drapała: Przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęły się 7 lipca. Jest to newralgiczny czas, ponieważ mieliśmy tylko miesiąc czasu na to, aby być odpowiednio przygotowanym do walki w Centralnej Lidze Juniorów U17. Pomimo tego, że ten czas był krótki, to wykorzystaliśmy go w pełni i w pierwszym meczu ze Śląskiem Wrocław chcemy powalczyć o pełną pulę punktów.

Rozegraliśmy siedem meczów sparingowych, w których mieliśmy przyjemność spotkać się z takimi zespołami jak: Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz czy Olympic Wrocław. Byliśmy również na tygodniowym zgrupowaniu w Szalowej, gdzie w dobrych warunkach doskonaliliśmy rzemiosło piłkarskie i pomysł na naszą grę w nowej kompanii. Obóz to zawsze dobry czas na to, żeby dogłębnie przeanalizować mocne i słabe strony młodego zespołu. Wielu zawodników z poprzedniego sezonu przeszło do drużyny U19, a my po wstępnej selekcji chłopaków z naszej Akademii, ustaliliśmy kadrę na nowo. Doszło do nas także kilka nazwisk z innych klubów i wierzę, że będą realnym wzmocnieniem w tym sezonie. Z doświadczenia wiem, że będą to wymagające i trudne rundy, a mierzyć się będziemy z naprawdę dobrymi drużynami, gdzie każdy mecz będzie dla nas sporym wyzwaniem. Jedno jest pewne, wraz ze sztabem wierzymy w potencjał tej drużyny i będziemy grali o zwycięstwo w każdym ze spotkań, a w listopadzie zobaczymy, na którym miejscu się uplasujemy.  

Wyniki meczów kontrolnych:

17.07 - Ruch Radzionków - Ruch Chorzów 0:2

23.07 - Zagłębie Sosnowiec - Ruch Chorzów 3:1

24.07 - Ruch Chorzów - Wisła Kraków 2:5

28.07 -  Sandecja Nowy Sącz - Ruch Chorzów 0:0

28.07 - AS Respect Szalowa - Ruch Chorzów 0:4

31.07 - Dunajec Nowy Sącz - Ruch Chorzów 0:2

07.08 -  Olympic Wrocław - Ruch Chorzów 4:1

Pełen terminarz spotkań dostępny jest TUTAJ. 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności