U17: ,,Wykorzystaliśmy czas do maksimum'' - Trener Brzozowski podsumowuje okres przygotowawczy

W sobotę swój pierwszy mecz w nowym sezonie zagra również drużyna juniorów młodszych. Na początku przygotowań trenerem zespołu został Jakub Brzozowski, którego poprosiliśmy o krótką wypowiedź podsumowującą okres przygotowawczy.

U17: ''Nie była to najlepsza runda'' - Podsumowanie juniorów młodszych

Swojego sezonu pod względem statystyk do udanego nie mogą zaliczyć juniorzy młodsi występujący w II lidze wojewódzkiej. W zakończonej kampanii zajęli 8 miejsce w ligowej tabel. W 14 spotkaniach udało zgromadzić się 8 punktów, wygrywając 2 mecze i notując 2 remisy. Chłopcy trafili do bramki rywali 16 razy, tracąc przy tym 55 goli.

U17: ,,Trzeba pochwalić chłopaków za podejście'' - Trener Ireneusz Psykała o minionym sezonie

Drużyna juniorów młodszych, nad którą pieczę przed rozpoczęciem rundy wiosennej przejął trener Ireneusz Psykała rywalizowała w I lidze wojewódzkiej. Po 14 spotkaniach uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu z dorobkiem 21 punktów. Na taki stan rzeczy złożyło się 5 zwycięstw, 6 remisów i trzy porażki. Na pochwałę zasługuję gra defensywna, ponieważ z 18 straconymi golami byliśmy drugą drużyną w tej klasyfikacji. Bramkarza drużyny przeciwnej udało pokonać się 21 razy.

U17: ''Myślę, że nie zasłużyliśmy na porażkę'' - Gwarek górą w ostatnim meczu

I WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

  Ruch Chorzów - Gwarek Zabrze 2:4

Trener Igor Łukasik: Niestety kończymy sezon porażką, na którą myślę, że nie zasłużyliśmy. Dobrze weszliśmy w to spotkanie i planowaliśmy na boisku. Budowaliśmy fajne dla oka akcje. Odbieraliśmy wysoko piłkę przeciwnikowi. Myślę, że zagraliśmy jedną z lepszych połów w tej rundzie, a niestety przegrywaliśmy do przerwy 0:2. Znowu powtórzyła się sytuacja z poprzedniego meczu gdzie straciliśmy dwie bramki w przeciągu dwóch minut. Druga połowa to była wymiana ciosów z jednej i drugiej strony. Wynik mógł być jeszcze wyższy dla jednej i drugiej strony. Podziękowania należą się dla chłopaków za całą rundę i mogą teraz spokojnie odpocząć i za chwile ruszamy z kolejnym sezonem i kolejnymi wyzwaniami.

U17: ''zrobiliśmy zbyt mało'' - Porażka juniorów młodszych w Bytomiu

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

 Polonia Bytom - Ruch Chorzów 5:1

Trener Daniel Tukaj: Mieliśmy nadzieję na lepsze zakończenie sezonu, jednak w przekroju całego meczu zrobiliśmy zbyt mało, aby je wygrać. Byliśmy zbyt pasywni w defensywie i nieporadni jeśli chodzi o aspekty ofensywne. Przeciwnik zbyt łatwo dochodził do sytuacji bramkowych i trzeba tu przyznać, że był bardzo skuteczny, co zaowocowało tym, że do przerwy przegrywaliśmy już 3:0. Próbowaliśmy wpłynąć na drużynę poprzez zmiany dokonane w przerwie, jednak wystarczyło to na zdobycie tylko honorowej bramki

Poprawiono: niedziela, 12, czerwiec 2022 12:24

Odsłony: 194

Czytaj więcej: U17: ''zrobiliśmy zbyt mało'' - Porażka juniorów młodszych w Bytomiu

U17: ''Przegraliśmy w sferze mentalnej'' - Skra górą w meczu na Kresach

II WOJEWÓDZKA LIGA JUNIORÓW MŁODSZYCH

  Ruch Chorzów - Skra Częstochowa 1:3

Trener Daniel Tukaj: Mecz rozstrzygnął się już w pierwszej połowie, gdzie straciliśmy bramki po stałych fragmentach gry. Szkoda tego rozstrzygnięcia, ponieważ mieliśmy to wszystko ustalone, jednak w decydujących momentach zabrakło koncentracji. Po przerwie wyszliśmy zdeterminowani aby zdobyć kolejne bramki i wygrać mecz, mieliśmy do tego doskonałe okazje, jednak zabrakło zimnej krwi pod bramką przeciwnika. Uważam, że przegrywamy dzisiaj mecz, który byliśmy w stanie wygrać, jednak przegraliśmy go w sferze mentalnej. W kluczowych sytuacjach podejmowaliśmy błędne decyzję. Mam nadzieję, że w ostatnim meczu sezonu uda nam się zrehabilitować podczas meczu z Polonią.

Poprawiono: poniedziałek, 06, czerwiec 2022 09:49

Odsłony: 215

Czytaj więcej: U17: ''Przegraliśmy w sferze mentalnej'' - Skra górą w meczu na Kresach

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności