U10/2008 Podsumowanie: ''Grać, grać i jak najwięcej grać!'' - fotel lidera dla Niebieskich!

Przedstawiamy pierwsze z cyklicznych podsumowań rundy jesiennej, które zainaugurują statystyki i recenzje sztabu szkoleniowego naszych najmłodszych ligowców z rocznika 2008.

Drużyna U10 została zgłoszona do rozgrywek po raz pierwszy w historii naszej Akademii i po pierwszym półroczu można powiedzieć, że był to strzał w dziesiątkę.

Podopieczni trenerów Roberta Krajcera i Łukasza Berety rozpoczęli jesień w IV Okręgowej Lidze Orlików Młodszych i na półmetku rozgrywek zajmują pierwsze miejsce w tabeli! 

Młodzi Niebiescy wygrali siedem z dziewięciu spotkań z imponującą średnią

zdobytych goli 10,44 na mecz. W sumie zdobyli ich 94, a co ciekawe skuteczność strzelecka była identyczna (47 goli) zarówno na własnym terenie, jak i podczas wyjazdów. Inaczej wyglądało to w przypadku bramek straconych - nasza defensywa słabiej spisywała się na boiskach przeciwników i straciła tam dwa razy więcej goli (27 przy 15 straconych w Chorzowie).

TABELA IV OKRĘGOWA LIGA ORLIKÓW MŁODSZYCH:

Trener Robert Krajcer: Cały czas doskonalimy naszą grę, wyglądamy coraz lepiej, ponieważ chłopcy zaczynają się zgrywać. Zostaliśmy mistrzami rundy jesiennej nie bez przyczyny, bo nasza gra wygląda naprawdę dobrze. Siłą tego zespołu jest to, że nawet jeśli coś nie idzie po myśli, potrafi się on szybko otrząsnąć i wrócić do gry - to bardzo dobry sygnał. Mam nadzieję, że w rundzie wiosennej utrzymamy fotel lidera. W trakcie przerwy ligowej będziemy brać udział w turniejach, na pewno też postaramy się raz w tygodniu trenować na dworze i rozgrywać sparingi.

Trener Łukasz Bereta: Nasza drużyna jest na początku drogi w Akademii, dopiero ją tworzymy, mimo tego zajęła pierwsze miejsce w lidze. Zespół składa się z zawodników klasy sportowej oraz grupy popołudniowej i na początku było ciężko to zgrać, ale z każdym meczem wyglądaliśmy lepiej. Naszym głównym celem jest, rozwój indywidualny i ogólny, chcemy też, aby każdy z chłopaków pograł na różnych pozycjach, osiągnął jak najwyższy poziom umiejętności, a w efekcie jak największa ilość zawodników dostała się do klasy sportowej. Oprócz turniejów i sparingów w okresie zimowym będziemy brali udział w turnieju RedBoxa i to dwoma drużynami! Co dwa tygodnie, w jeden weekendowy dzień rozegramy od dwóch do trzech meczów. Chcemy grać, grać i jak najwięcej grać.


Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

TESTY KWALIFIKACYJNE

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności