U19: ''Chciałbym pochwalić chłopaków'' - Porażka z liderem

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych

  Ruch Chorzów - Miedź Legnica 1:2

Trener Mateusz Michalik: Przegrywamy z liderem po dobrym meczu. Spotkanie stało na wysokim poziomie i na pewno nie mamy się czego wstydzić. Zagraliśmy solidny mecz i z tego miejsca chciałbym pochwalić chłopaków za determinację, zaprezentowane umiejętności i walkę o każdą piłkę. Wynik mógł być dla nas korzystny, ale przy prowadzeniu 1:0 nie potrafiliśmy udokumentować naszej przewagi kolejnym golem. W drugiej połowie stworzyliśmy kolejne 3-4 klarowne sytuacje, które powinny zakończyć się bramką, ale niestety piłka lądowała na słupku lub dobrze interweniował bramkarz. W końcowym rozrachunku to przeciwnik był o jedno celne trafienie bardziej skuteczny i dlatego odniósł niezasłużone zwycięstwo, a nam zabrakło szczęścia żeby wygrać taki mecz.

U19: ''Wystrzegliśmy się błędów'' - Wyjazdowe zwycięstwo juniorów

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych

Stilon Gorzów - Ruch Chorzów 0:3

Trener Mateusz Michalik Mecz pod nasze dyktando. Gratulacje dla drużyny za zwycięstwo i sposób w jaki potrafiliśmy dzisiaj sięgnąć po trzy punkty. Zagraliśmy konsekwentnie w defensywie, wystrzegaliśmy się prostych błędów, a w ofensywie sytuacje podbramkowe potrafiliśmy zamienić na bramki szczególnie w pierwszej połowie. Na pewno skuteczność mogła być dzisiaj na wyższym poziomie bo wiele sytuacji nie znalazło drogi do siatki. Największym pozytywem dzisiejszego spotkania była swoboda i czerpanie przyjemności z gry. Wyglądaliśmy mocno jako kolektyw i to na pewno budujące przed najbliższym spotkaniem z liderem.

U19: ''Punktów nie przyznaje się za stworzone sytuacje'' - Domowa porażka w makroregionie

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych

 Ruch Chorzów - Górnik Polkowice 2:3

Trener Mateusz Michalik: Przegrywamy dzisiaj spotkanie z wymagającym przeciwnikiem z Polkowic. Pierwsza połowa była słaba w naszym wykonaniu. Nie potrafiliśmy narzucić Górnikowi swojego stylu gry, za dużo było niedokładności i błędów indywidualnych w defensywie. Nasza gra była pasywna i przewidywalna, a przeciwnik skutecznie wykorzystywał takie prezenty. W drugiej odsłonie zagraliśmy już zdecydowanie lepiej. Byliśmy bardziej zdecydowani, dołożyliśmy więcej dynamiki do naszych działań i stworzyliśmy sporo sytuacji podbramkowych. Myślę, że z przebiegu meczu spotkanie powinno się zakończyć sprawiedliwym remisem, ale punktów nie przyznaje się za stworzone sytuacje tylko skuteczność i niestety musimy przełknąć gorycz porażki.

U19: ''Trzeba pochwalić drużynę'' - wysoka wygrana w gorzowie

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych

Warta Gorzów - Ruch Chorzów 2:7

Trener Mateusz Michalik Wysokie zwycięstwo po solidnej grze. Trzeba dzisiaj pochwalić drużynę za rzetelną postawę i przede wszystkim wiele akcji kombinacyjnych, które potrafiliśmy zamieniać na bramki. Na pewno wynik mógł być wyższy, gdyby nasza decyzyjność w polu karnym przeciwnika była na wyższym poziomie. Przytrafiły nam się też momenty dekoncentracji na początku meczu i zaraz po przerwie, gdy zostawiliśmy przeciwnikowi zbyt dużo miejsca do swobodnych uderzeń. Podsumowując wracamy z Gorzowa z trzema punktami i z optymizmem patrzymy w przyszłość nie zapominając o detalach, nad którymi musimy nieustannie pracować.

Poprawiono: niedziela, 01, maj 2022 15:41

Odsłony: 322

Czytaj więcej: U19: ''Trzeba pochwalić drużynę'' - wysoka wygrana w gorzowie

U19: ''Mecz pod nasze dyktando'' - Udany rewanż w Opolu

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych

Odra Opole - Ruch Chorzów 0:3

Trener Mateusz Michalik Mecz pod nasze dyktando. Byliśmy dzisiaj ewidentnie lepsi w każdym aspekcie piłkarskiego rzemiosła i potrafiliśmy udokumentować to na boisku. Na pewno były jeszcze klarowne sytuacje, które mogliśmy zamienić na gole i wynik byłby wyższy, ale najbardziej cieszy fakt, że w końcu zachowaliśmy czyste konto. Pokazaliśmy dzisiaj kolektyw, w którym nie było słabych ogniw. Dzisiejsze zwycięstwo dedykujemy Krystianowi Musze, który wczoraj złamał obojczyk i jest już po operacji. Jesteśmy z Tobą!

Poprawiono: wtorek, 26, kwiecień 2022 10:20

Odsłony: 145

Czytaj więcej: U19: ''Mecz pod nasze dyktando'' - Udany rewanż w Opolu

U19: ''Wynik należy uznać za sprawiedliwy'' - Remis w derbach makroregionu

Makroregionalna Liga Juniorów Starszych

 Ruch Chorzów - Piast Gliwice 2:2

Trener Mateusz Michalik: Kibice zobaczyli dzisiaj ciekawe widowisko. Ogromnym pozytywem był fakt, że obydwie drużyny zagrały otwarty futbol i dążyły do zdobywania bramek. Trzeba pochwalić drużynę Piasta, która zaprezentowała się z bardzo dobrej strony i w wielu fragmentach decydowała o prowadzeniu gry i obliczu spotkania. Ja pomimo dwóch straconych bramek cieszę się, że tworzyliśmy dzisiaj monolit. Na pewno w naszej grze było widać ogromne chęci, determinację i walkę do ostatnich sekund. Były fazy w meczu, gdzie brakowało zimnej krwi, lepszej kontroli nad piłką, optymalnej decyzji, a za bardzo chcieliśmy wszystko zrobić emocjami. Wynik remisowy możemy uznać za sprawiedliwy patrząc na ilość stworzonych sobie sytuacji z obu stron.

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności