Wznowiliśmy zajęcia! Kolejni juniorzy na treningach I drużyny!

Wprowadzone obostrzenia i wytyczne nie zniechęciły naszych zawodników, którzy od poniedziałku licznie uczestniczą w tymczasowych zajęciach prowadzonych w grupach sześcioosobowych. 

Cieszymy się, że wraz z wznowieniem treningów kolejni nasi zdolni juniorzy - Szymon Kalisz, Kamil Lankocz oraz Bartłomiej Lenert otrzymali możliwość trenowania z  I drużyną Ruchu! W zajęciach uczestniczy również Mateusz Lipp, który był już zapraszany na treningi seniorów we wcześniejszych miesiącach.

Jak ocenia czas powrotu na zieloną murawę Koordynator ds. szkolenia Akademii, a jednocześnie trener juniorów U19 Mateusz Michalik?

"Bardzo się cieszymy z możliwości ponownego powrotu na boiska. W zawodnikach widać dużo entuzjazmu, pozytywnych emocji i radości z tego, że znowu mogą się spotkać w grupie i potrenować na zielonej murawie.

Zdajemy sobie sprawę, że warunki są specyficzne, ale wznowiliśmy zajęcia przede wszystkim z myślą o zawodnikach i rodzicach. W ubiegłym tygodniu, tworząc niezbędne regulaminy zrobiliśmy rozeznanie, które pokazało nam jak bardzo chłopcy tęsknią za treningami i jak duże jest na nie zapotrzebowanie. Był to dla nas naprawdę ogromny bodziec. Bezwzględnie przestrzegamy jednak zasad regulaminu, a w przypadku nie przestrzegania jakiegokolwiek z jego podpunktów zawodnik nie może uczestniczyć w zajęciach.

Chciałbym zaznaczyć, że trening indywidualny w domu nie będzie tak efektywny jak trening w grupie na boisku. Rozpisaliśmy chłopakom ćwiczenia do samodzielnego wykonywania, ale to nigdy nie będzie to samo, co spotkanie się w grupie i ćwiczenia z piłką pod okiem trenera. Co prawda odbywające się zajęcia są skrócone i trwają tylko 45 minut, ale dzięki temu kontrola indywidualna oraz intensywność jest jeszcze bardziej skoncentrowana na zawodniku.

Cieszę się również, że kolejni nasi uzdolnieni zawodnicy mają możliwość trenowania z pierwszą drużyną Ruchu. Po konsultacji z trenerem Łukaszem Beretą podjęliśmy decyzję, że taką szansę otrzymają Bartek Lenert, Szymon Kalisz oraz Kamil Lankocz.
Sztab szkoleniowy będzie miał okazję przyjrzeć się bliżej ich umiejętnościom i myślę, że to moment idealny, albowiem dwóch z nich kończy właśnie wiek juniora. 

 


PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności