Mateusz Wojtek podpisał profesjonalny kontrakt!

Siedemnastoletni Mateusz Wojtek to kolejny z wychowanków naszej Akademii, który związał się z Klubem pierwszym profesjonalnym kontraktem, który obowiązywać będzie do 30 czerwca 2023 r. 

Bardzo się cieszę z podpisania tego kontraktu. Jestem tutaj już 10 lat, ciężko na to pracowałem i cieszę się, że moje starania zostały docenione i oczywiście mocno mnie to napędza do dalszej pracy, żeby w niedalekiej przyszłości wystąpić w pierwszej drużynie z „eRką” na piersi w oficjalnym meczu – cieszy się Mateusz Wojtek.

Kolejny wychowanek naszej Akademii podpisuje kontrakt z Klubem i wiąże z nim swoją przyszłość. Mateusz był szkolony pod naszym okiem już od grup naborowych. Przeszedł wszystkie szczeble i teraz znalazł się w szerokiej kadrze pierwszego zespołu.

Doceniamy jego umiejętności, widzimy jak się rozwinął. To chłopak z Łazisk, czyli z „Niebieskich” stron. Postawił wszystko na jedną kartę i przez wiele lat systematycznie dojeżdżał na treningi, chodził do SP 21 im. Gerarda Cieślika, teraz do ZSTiO nr 4, czyli szkół współpracujących z Ruchem. Jest zdyscyplinowany, charakterny, oddaje dużo serca na boisku i co najważniejsze, posiada już spore umiejętności techniczno-taktyczne, dobrze czyta grę. Posiada ogromny potencjał i przyszłość przed nim – podkreśla Mateusz Michalik, trener zespołu juniorów starszych Ruchu.

Mateusz Wojtek urodził się 29 lipca 2003 r. Jest środkowym pomocnikiem. Jego pierwszym i jak dotąd jedynym klubem jest Ruch, do którego trafił w 2011 r. Po pokonaniu kolejnych szczebli szkolenia w Akademii Piłkarskiej został włączony do szerokiej kadry pierwszego zespołu. Jesienią wystąpił w dwóch spotkaniach Pucharu 100-lecia, lecz na co dzień był filarem drużyny juniorów starszych, która wywalczyła awans do ligi makroregionalnej U19.

Mateuszowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwoju umiejętności oraz rychłego debiutu w lidze!

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności