Podsumowanie zgrupowania w Jarocinie.

Nasze drużyny juniorów starszych i młodszych zakończyły w sobotę zgrupowanie w Jarocinie, gdzie przez siedem dni przygotowywały się do rozgrywek rundy wiosennej, podczas której zespół U19 wystąpi w Lidze Makroregionalnej, natomiast U17 w Lidze Centralnej. 

Nasi trenerzy nie kryli zadowolenia z pobytu w Ośrodku Sportowym Jarota, a jak podsumowali ten czas przeczytacie poniżej. 

Trener Mateusz Michalik (U19): Już trzeci rok z rzędu w okresie zimowym wybieramy ośrodek sportowy Jarota w Jarocinie na zgrupowanie dla dwóch najstarszych grup juniorskich. Nie bez przyczyny decydujemy się na to miejsce. Po raz kolejny jesteśmy zadowoleni z warunków noclegowych, bardzo dobrego wyżywienia przeznaczonego dla sportowców oraz obiektów treningowych.

Pomimo reżimu sanitarnego i aktualnych obostrzeń gospodarze stanęli na wysokości zadania i zapewnili nam komfortowe warunki, aby realizować założone aspekty szkoleniowe. Oprócz codziennych zajęć na bardzo dobrze przygotowanym boisku, mieliśmy do dyspozycji dużą halę oraz małą siłownię do treningu indywidualnego bądź pracy z zawodnikami kontuzjowanymi. Wieczorami korzystaliśmy z salki konferencyjnej, gdzie analizowaliśmy nasze sparingi, dyskutowaliśmy o żywieniu sportowców czy aspektach mentalnych. Dodatkowo mieliśmy możliwość regeneracji na basenie rekreacyjnym i saunie. Zgrupowanie przebiegło zgodnie z planem, gdzie oprócz pracy treningowej mogliśmy zweryfikować swoje umiejętności z wymagającymi akademiami z Poznania: AP Reissa, Warta i Lechem. Dostrzegamy wiele mankamentów w swojej grze i na pewno mecze towarzyskie będą stanowić dodatkowy bodziec do głębokiej, indywidualnej analizy, tylko po to żeby cały czas podnosić swoje umiejętności, a rundę wiosenną rozegrać z jak najlepszym skutkiem.

Swojego zadowolenia ze zgrupowania w Jarocinie nie ukrywa również trener Paweł Drapała, który przygotowuje naszą drużynę do rozgrywek w Lidze Centralnej U17.

Trener Paweł Drapała (CLJ U17): W kontekście czasów, jakie nastały cieszymy się, że mieliśmy możliwość wyjazdu na obóz, gdzie czekały na nas bardzo dobre warunki. Wszystkie obiekty treningowe znajdowały się na miejscu, mieliśmy też możliwość korzystania z basenu i sauny. Codziennie przeprowadzaliśmy dwa treningi, podczas których pracowaliśmy nad naszymi deficytami. Tuż przed wyjazdem zagraliśmy mecz towarzyski z Legią, gdzie zobaczyłem wiele naszych błędów, więc mieliśmy czas, aby popracować przede wszystkim nad naszą defensywą. W wyniku tego zagraliśmy w Jarocinie dobre spotkania z Akademią Reissa, Wartą Poznań i Lechem Poznań. Pomimo remisu i dwóch porażek były to dla nas bardzo wartościowe mecze. Martwi kontuzja Krystiana Muchy, który był dla nas jesienią wartością, co pokazał w meczach strzelając osiem bramek. Mam nadzieję, że wróci do gry jak najszybciej, czego wraz z drużyną z tego miejsca mu życzę. Poza tym obóz obył się bez innych poważnych kontuzji, więc w dalszych przygotowaniach możemy liczyć na wszystkich zawodników.

Start rozgrywek lig juniorskich zaplanowano na pierwszy weekend marca. Przed naszymi drużynami zatem ostatnie tygodnie szlifowania formy, podczas których sprawdzą się jeszcze w kilku meczach kontrolnych. Ich plan, a także wyniki wcześniejszych spotkań dostępne są TUTAJ.

Kilka kadrów z pobytu w Jarocinie dzięki uprzejmości trenerów:

Źródło: własne

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności