U19: ''Sytuacja na pewno jest specyficzna'' - trener Matusz Michalik o przygotowaniach do nowego sezonu (2)

W poniedziałek przygotowania do sezonu 2020/21 rozpoczęła drużyna juniorów starszych, prowadzona przez trenera Mateusza Michalika, która już w sobotę zmierzy się w meczu kontrolnym z seniorami Śląska Świętochłowice. 

Sytuacja epidemiologiczna nie jest sprzymierzeńcem dla sztabu szkoleniowego, przed którym nie lada wyzwanie, aby logistycznie poukładać plan działania.

- W związku z pandemią podjęliśmy decyzję o rezygnacji z wyjazdu na obóz. Skoncentrujemy się na pracy na własnych obiektach oraz rozegraniu sparingów z najlepszymi drużynami w Polsce i wśród naszych sąsiadów. Sytuacja na pewno jest specyficzna, ale dążymy do przygotowaniu się w 100% do startu rozgrywek.- mówi trener Michalik.

W czasie przymusowej przerwy zawodnicy realizowali zadania indywidualne zawierające aspekty motoryczne oraz techniczno-taktyczne, a od początku maja trenowali tak często, jak pozwalały na to wytyczne rządowe. 

- Widać, że chłopcy wzięli sobie do serca polecenia, ponieważ sumiennie odsyłali podczas kwarantanny ankiety z obciążeniami po treningach indywidualnych. Kiedy wróciliśmy do treningów w klubie nie było widać po nich zaległości fizycznych.

Dobrą wiadomością dla sztabu szkoleniowego jest ponowne funkcjonowanie domu noclegowo - pobytowego przy szkole ZSTiO nr 4, ponieważ część chłopaków szczególnie z dalszych miejscowości miała problemy z dojazdami na zajęcia.

Powodzenie pracy w okresie przygotowawczym zależne będzie od wewnętrznej motywacji i poświęcenia zawodników, którzy występować będą w I Lidze Wojewódzkiej. - kończy szkoleniowiec juniorów. 

Powrót najstarszej grupy młodzieżowej na ligowe boiska zaplanowany został na połowę sierpnia. W meczu inauguracyjnym Niebiescy podejmą na własnym terenie Rekord Bielsko-Biała. Spotkanie to zostanie rozegrane 16 sierpnia.

Sparingpartnerzy drużyny U19:

11.07 Śląsk Świętochłowice 

18.07 MSK Żilina  

25.07 Gwarek Zabrze

29.07 Korona Kielce

01.08 Turniej im. E. Pohla w Zabrzu

07.08 Odra Opole

Źródło: własne 

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności