U19: ''Przekonamy się w jakim jesteśmy miejscu'' - juniorzy inaugurują nowy sezon!

Po kilku tygodniach posuchy od piłkarskich zmagań ligowych, wracamy w końcu do gry!
Już w najbliższą sobotę zespół juniorów starszych rozpocznie walkę o jak najwyższe miejsce w I Lidze Wojewódzkiej. Przypomnijmy, że poprzedni sezon podopieczni trenera Mateusza Michalika zakończyli z vice mistrzostwem Ligi Makroregionalnej U18.

W okresie przygotowawczym młodzi zawodnicy wzięli udział w turnieju im. Ernesta Pohla w Zabrzu oraz rozegrali pięć meczów kontrolnych, z których trzy odbyły się podczas zgrupowania w Szalowej - wyniki prezentujemy poniżej.

Przed startem nowego sezonu poprosiliśmy o kilka słów podsumowania okresu przygotowawczego trenera juniorów, Mateusza Michalika.

Przygotowania do nowego sezonu rozpoczęliśmy 12 lipca. W pierwszym tygodniu mieliśmy do dyspozycji 30 zawodników z roczników 2003 i 2004, którzy poprzez bazę testów oraz codzienne treningi mieli możliwość zweryfikowania swoich umiejętności w nowej grupie. Pierwszy sparing rozegraliśmy IV-ligową Polonią Łaziska. Była to dla nas cenna lekcja z wymagającymi seniorami, a przy okazji mieliśmy możliwość pierwszej obserwacji nowo tworzącej się drużyny juniorów starszych. Ostatecznie  wyselekcjonowaliśmy kadrę 24 zawodników, którzy w dniach 23.08-25.08.2021r. wzięli udział w mocno obsadzonym turnieju im. E. Pohla w Zabrzu. Tak naprawdę zabrakło nam trochę szczęścia w grupie bo po zwycięstwach z Górnikiem Zabrze, Starem Starachowice, remisach z Gwarkiem Zabrze i Zagłębiem Lubin oraz pechowej porażce w doliczonym czasie gry z Pogonią Szczecin uplasowaliśmy się dopiero na 4 miejscu. Mecze o miejsca 5-8 ostatecznie przegraliśmy z Wisłą i Jagiellonią, ale uważam, że zdobyte cenne doświadczenie mocno rozwinęło cały zespół, dodało pewności siebie i pokazało, że z topowymi Akademiami w Polsce możemy toczyć wyrównane spotkania. Naszym głównym aspektem było dopracowanie detali w grze, zwrócenie uwagi na odpowiedzialność, a także podejmowanie skutecznych decyzji pod presją czasu i przestrzeni. Prosto z turnieju wybraliśmy się na zgrupowanie do ośrodka sportowego w Szalowej. Czas spędzony na obozie był idealnym momentem na dogłębnej analizy, a także scalenie kontaktów interpersonalnych w szatni. Wygrane mecze towarzyskie z Sandecją i Dunajcem Nowy Sącz pokazały, że wykonaliśmy solidną pracę i uczyniliśmy kolejny krok do przodu. W ubiegłą sobotę rozegraliśmy ostatni sparing z drużyną z CLJ, Gwarkiem Zabrze, zakończony bezbramkowym remisem. Długimi fragmentami prowadziliśmy grę, narzucaliśmy przeciwnikowi swój styl i w końcu zagraliśmy na " zero z tyłu". Drużynę wzmocniło trzech zawodników: Jakub Domagała z Górnika Zabrze, Krystian Martuszewski z Akademii Szalowa oraz Patryk Kulski z Gola Bieruń, natomiast okienko transferowe jeszcze jest otwarte i być może dołączy do nas 1-2 zawodników. Uważam, że drużyna jest optymalnie przygotowana do rozgrywek, a o co będziemy walczyć? O zwycięstwo w każdym meczu. A po rundzie jesiennej przekonamy się w jakim jesteśmy miejscu. - powiedział trener Mateusz Michalik.

Wyniki spotkań kontrolnych: 

17.07 Polonia Łaziska - Ruch Chorzów 3:1

23-25.07 Turniej im. Ernesta Pohla 

25-31.07 - zgrupowanie w Szalowej

28.07 Sandecja Nowy Sącz - Ruch Chorzów 1:4

28.07 - Respekt Szalowa - Ruch Chorzów 1:5

31.07 - Dunajec Nowy Sącz - Ruch Chorzów 1:5

07.08 -  Gwarek Zabrze - Ruch Chorzów 0:0

Pierwszym rywalem ,,Niebieskich'' w nowym sezonie będzie BS Polonia Bytom. Bytomianie wystąpią w tym spotkaniu w roli gospodarza, wierzymy jednak, że nasi zawodnicy przełamią atut własnego boiska i powalczą o pełną pulę punktów. Pierwszy gwizdek arbitra zaplanowany jest na godzinę 10.00.

Terminarz spotkań juniorów dostępny jest TUTAJ.

Źródło: własne

Foto: Tomasz Stefanik

 

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności