U19: ,,Rundę oceniam pozytywnie'' - Podsumowanie drużyny juniorów

Awansem do ligi makroregionalnej cieszyć się może drużyna juniorów starszych, która wygrała rozgrywki na szczeblu województwa. Po wszystkich meczach na swoim koncie udało się zgromadzić 37 punktów. Chłopcy zakończyli sezon z trzy punktową przewagą nad drugim w tabeli Piastem Gliwice. Podopieczni trenera Mateusza Michalika jedynie dwa razy uznali wyższość rywala, raz podzielili się z nim punktami i 12 razy schodzili z boiska jako zwycięscy. Nasz zespół był również najskuteczniejszym w całych rozgrywkach zdobywając okrągłe 60 bramek.

Poprawiono: wtorek, 28, grudzień 2021 09:39

Odsłony: 683

Czytaj więcej: U19: ,,Rundę oceniam pozytywnie'' - Podsumowanie drużyny juniorów

U19: ''Miejsce w tabeli zobowiązuje do innej gry'' - Row lepszy w starciu juniorów

I LIGA WOJEWÓDZKA U19

  ROW 1964 Rybnik - Ruch Chorzów 1:0

Trener Mateusz Michalik: Niestety przegrywamy dzisiaj w Rybniku z drużyną lepiej dysponowaną. Jeszcze dobrze mecz się nie rozpoczął, a już przeciwnik zdobył bramkę po precyzyjnym uderzeniu w drugiej minucie. Nasza gra była dzisiaj ospała, mocno przewidywalna, mało kreatywna i nieskuteczna, a przeciwnik prostymi środkami przedostawał się pod nasze pole karne, gdzie kilkukrotnie mógł pokusić się podwyższenie wyniku. My ograniczyliśmy się do utrzymania piłki, ale tylko na swojej połowie, z którego niewiele wynikało przy budowaniu ataku pozycyjnego. Na pewno nie możemy grać w taki sposób jak dzisiaj, ponieważ miejsce w tabeli zobowiązuje do innej jakości i intensywności, a umiejętności z poprzednich spotkań nie zostały dzisiaj zademonstrowały.

U19: ''Nie było słabych punktów'' - Wysoko wygywamy z Zaborzem

I LIGA WOJEWÓDZKA U19

  RUCH CHORZÓW - MKS Zaborze 11:0

Trener Mateusz Michalik: Dzisiejszy wynik jest udokumentowaniem postawy zawodników na boisku. Gra z minuty na minutę wyglądała obiecująco, zdobywaliśmy wiele bramek i przy okazji zrealizowaliśmy nasze przedmeczowe cele. Wszyscy zawodnicy mieli możliwość zaprezentowania dzisiaj swoich umiejętności i co ważne, nie było dzisiaj słabych punktów. Gratulacje za pozytywne podejście do przeciwnika i grę bez minimalizmu do ostatniego gwizdka sędziego.

Poprawiono: sobota, 23, październik 2021 20:14

Odsłony: 261

Czytaj więcej: U19: ''Nie było słabych punktów'' - Wysoko wygywamy z Zaborzem

U19: ''Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa'' - wysoka wygrana w Wodzisławiu

I LIGA WOJEWÓDZKA U19

MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski - RUCH CHORZÓW 1:5

Trener Mateusz Michalik: Mecz z niżej notowanym rywalem nie należał do łatwych. Patrząc na sam wynik można odnieść wrażenie, że wygraliśmy wysoko w zdecydowany sposób. Niestety mocno męczyliśmy się na boisku. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0, ale byliśmy mocno ospali i pasywni w działaniach. Druga połowa zaczęła się od wyrównania Odry w 46 minucie i ta bramka podrażniła nasze ambicje. Potrafiliśmy się zmobilizować i w krótkim odstępie czasu zdobyć trzy bramki. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, ale niepokojące jest nasze reagowanie na wydarzenia boiskowe dopiero w sytuacji, kiedy tracimy gola.

U19: ''Zagraliśmy solidny mecz'' - wysoka wygrana juniorów

I LIGA WOJEWÓDZKA U19

  RUCH CHORZÓW - PODBESKIDZIE BIELSKO BIAŁA 5:1

Trener Mateusz Michalik:Gratulacje dla drużyny za bardzo dobrą postawę. Pomimo problemów kadrowych i kilku kontuzji nasza dyspozycja była taka, jakiej oczekiwałem. Zagraliśmy dzisiaj solidny mecz w defensywie, a swobodna gra w polu karnym przeciwnika, poskutkowała wysokim zwycięstwem. Cieszę się, że w końcu pokazaliśmy nasze umiejętności. Pressing funkcjonował na wysokim poziomie, nie zostawialiśmy rywalom zbyt wiele miejsca, a akcje w ofensywie staraliśmy się zawsze kończyć strzałem na bramkę. Chciałbym pochwalić drużynę Podbeskidzia, bo nie bez przyczyny zdobyła tyle punktów, a bezpośrednia konfrontacja z dużym zaangażowaniem i niebieskim sercem pokazała, że jesteśmy lepszym zespołem.

Poprawiono: sobota, 09, październik 2021 14:45

Odsłony: 353

Czytaj więcej: U19: ''Zagraliśmy solidny mecz'' - wysoka wygrana juniorów

U19: ''Mecz zakończony szczęśliwym happy endem'' - wygrywamy w meczu pełnym emocji

I LIGA WOJEWÓDZKA U19

REKORD BIELSKO BIAŁA - RUCH CHORZÓW 1:2

Trener Mateusz Michalik: Dobrze weszliśmy w to spotkanie i szybko, bo już w czwartej minucie wychodzimy na prowadzenie, po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym. W kolejnych fragmentach meczu nie potrafiliśmy dłużej utrzymać się przy piłce i to Rekord uzyskał przewagę coraz śmielej atakując. W drugiej połowie byliśmy świadkami sporych emocji. Najpierw w 58 minucie Miarka broni rzut karny, a pięć minut później Matula opuszcza boisko po drugiej żółtej kartce. Grając w osłabieniu byliśmy zmuszeni do zmian taktycznych i do końca meczu sporo działań musieliśmy podejmować w defensywie. W końcowym fragmencie spotkania emocje sięgnęły zenitu. Rekord wyrównał w 84 minucie, ale na szczęście to my zamknęliśmy mecz po celnym trafieniu Muchy w doliczonym czasie gry. Gratulacje dla drużyny, że pomimo gry w osłabieniu i utracie wyrównującej bramki nie zwiesili głów, tylko do końca wierzyli w zwycięstwo i do niego dążyli.

PRZEKAŻ SWÓJ 1% PODATKU!

ZAJĘCIA DLA DZIECI 4-10 LAT!

NASI PARTNERZY

 
 
 
 

SPONSORZY

 

WIEŚCI Z KLUBU

 

 

  Ruch Chorzów S A  OI                                                                                                 Polityka prywatności